« Cikkek és hírek
2020. szeptember 16.

kepfile

Barnucz Tibor, Háfra Dominika, Nagy Eszter és Karádi Zoltán

Fennállása legjobb eredményét érte el a kerület röplabdaklubja. Korábban ugyanis még sosem fordult elő, hogy felnőtt szinten is országos bajnoki érmet szerezzenek a versenyzői. Idén ráadásul az utánpótlás is kitett magáért.

A strandröplabda országos bajnokság „nagydöntőjét” augusztus utolsó hétvégéjén, a Lupa-tavi beach-en rendezték. A versenyre esélyesként érkeztek a Penta-KSE versenyzői (5 női és 3 férfi páros), hisz már az előző két bajnoki fordulóban is jó eredményeket értek el.
     A nagy durranás azonban a Lupa Beach-en volt, ahol a Háfra Dominika – Nagy Eszter KSE-s duó egészen a döntőig menetelt. Itt ugyan vereséget szenvedtek az országos bajnokság első számú esélyeseitől, a Vaida Beáta-Vecsey Fanni párostól, ám így is sporttörténelmi tettet hajtottak végre azzal, hogy az alig nyolcéves kertvárosi röplabdasport első felnőtt bajnoki érmét szolgáltatták. Karádi Zoltán, a kerületi strandröpisek technikai vezetője már ezzel is nagyon elégedett lehetett, ám az utánpótláskorú játékosok jó szereplését látva a csapat jövőjét is „rózsaszínben” látta.
     – Tavaly már látszódott valami, hisz Sebők Lora az U14-es korosztályban bronzérmes volt. Idén pedig az újonnan igazolt felnőtt sportolóink is kitettek magukért. Egy erős felnőtt korosztály a fiatalabbakra is motiválóan hat.

Háfra Dominika a Gödöllőből, Nagy Eszter pedig Angliából érkezett a KSE-be. A két lány hamar összecsiszolódott, amit az országos bajnokságban bizonyítani is tudtak. Rajtuk kívül az U14-es korosztályban vitézkedő Breuer Mirtill gödöllői párjával állhatott a dobogó harmadik fokára.
   – Az érmeseken kívül több jó eredményünk volt, hisz négy párosunk is dobogóközelben – az ötödik helyen – végzett a korosztályában.

A 2009-ben alakult Kertvárosi SE röplabdaszakosztálya nyolc éve jött létre. Aki évközben a teremben játszott, az nyáron, a homokban is kipróbálta magát, ám ahogy nőtt a strandröplabda népszerűsége, úgy vált szükségessé, hogy a játékosok is „professzionalizálódjanak”. A KSE két éve hozta létre profi strandröplabda-klubját, a KSE Röplabda Sport Kft-t, amely egyesület a Penta Általános Építőipari Kft. támogatásával rövid idő alatt felnőtt országos bajnoki ezüstérmet szerzett.