« Vissza

Becsesé a Csömör Kupa

« Archívum
2009. szeptember 18.

A cinkotai lovardában szinte csak úgy „mellékesen” edzettek a szeptember 5-ét megelőző héten a hazai, 92 egyesületet rögzítő rangsorban a jelenleg 20. helyen álló Csömöri Lovas és Természetbarát Közhasznú Egyesület díjlovasai. Nébel Viktória szakvezető tanítványai éjszakába nyúlóan festették a négyszög elemeit és a betűket. Az anyukák, apukák sátrat állítottak, új lószállásokat építettek. Görömbei Judit irodavezető – civilben az OTP Bank elemző közgazdásza – a különböző kérésekhez igazodva tucatnyi start beosztást készített, hogy pályaavatóként egy országos versenybe illesztve méltó körülmények fogadják Cinkotán a Csömör Kupa döntőjére érkezőket.
A sorozat főbírája, Berényi Miklós és Czuczor Éva bíró reggel 8-tól este fél 6-ig értékelte a 82 produkciót, amiből most csak 18 volt az igazán kezdőnek számító ülésversenyes induló. A legnagyobb létszámú csapattal Bánkúti Anikó és Szemerei Szilvia tanítványai, a gyömrői zabhegyezősök érkeztek.
A Csömör Kupáért kiírt feladatban az első két forduló alapján a kategóriájában 60-60% feletti eredménnyel az ifjúságiak között vezető Szakács Ádám és a felnőtt Maros János egyaránt többször hibázott. A harmadik fordulóban Szakács Ádám – Balaskó Edit tanítványa – csak a második helyen zárt az életében először 60%-ot teljesítő gyömrői Ludányi Anna mögött. Maros János pedig a harmadik helyre szorult 87 pontjával a Pasaréti Honvéd lovasa, Szín Lajos (91 pont) és a 88 pontos csömöri Dávid Kata után. Az előnyük azonban oly tetemes volt, hogy a szombati megingásuk ellenére megnyerték a Csömör Kupa negyedik sorozatát.

becsese a csomorkupa

A Csömör Nagyközség által adományozott vándorkupát a 2008. évi felnőtt győztes, Takács Dóra adta tovább Maros Jánosnak – míg az ifjúsági győztes, Szakács Ádám Horváth Béla Bencétől vette át a fődíjat. Mindkét idei nyertesnek Becses, illetve Alexandra „személyében” jó képességű lova van, azaz jövőre ők lehetnek a díjátadók, mert az amatőrök táborából kiugorva nem védhetik meg címüket. Ugyanez a „sors” érte az idei díjátadókat. Takács Dóra már oktatóként dolgozik, Horváth Béla Bence pedig díjlovaglásban és díjugratásban is minősült a Magyar Póni Klub Szövetség szakági bajnokságára.
A III. forduló kategória győzteseinek a Szamóca Cukrászdában tortákat sütöttek. Győri Mónika díjlovas révén minden futószárasnak jutott a teljesítményéhez igazodó ajándék, a ranglista pontokat adó számok helyezetteinek Szabó József egyéni vállalkozó állított össze csomagokat a Henkel termékeiből.
A III. forduló győztesei:
Futószár II. feladat, 10 éven aluliak: Kuti Rózsa (Csömöri Póniklub) Koffein nevű lován, edző: Klacsán Adrienn. 10 év felettiek: Medvegy Tímea (Hilltop Farm) Mackó n. l., E.: Takács Dóra. Futószár III. feladat: Markovits Zsófi (Hilltop Farm) Mackó n. l., E.: Takács Dóra. Magyar Póni Klub Szövetség D1 díjlovagló feladat: Róbert Zsófia (Csömöri LTKE) Délceg n. l., E.: Horváth József. Előkészítő 8-as feladat: Halász Anna (Csömöri LTKE) Rozmaring n. l., E.: Nébel Viktória. Alapfok, A3 amatőr ifik: Ludányi Anna (Csömöri LTKE) Dodó n. l. E.: Bánkúti Anikó. Amatőr felnőttek: Szín Lajos (Pasaréti Honvéd Lautlos n. l. Liszenszesek: Balogh Lili (Csömöri LTKE) King Gold Orfeusz n. l. e.: Nébel Viktória. A4, amatőrök: Maros János (Akadémia LI) Becses n. l. e.: Schmidt Csilla. Könnyűosztály, L3 feladat, I-es liszensz: Nébel Viktória (Csömöri LTKE) Casper n. l., II-es liszensz: Csiba Zsuzsa (Szada SE) Holiday-5 n. l. L7 feladat, I-es liszensz: Nébel Viktória (Csömöri LTKE) Casper n. l., II-es liszensz: Kovács Barbara (Kurucz Lovassport Egyesület) Aranyeső n. l. Liszensz nélkül: Molnár Andrea (Szedervölgyi Lovarda) Büszke n. l.
A díjlovasok versenye után másnap, a Szedervölgyi Lovardában volt a díjugratás döntője. Az ifjúságiak között a Tomboló nevű lovát ugrató Rigó Eszteré (Szivárvány LE) lett a Csömör Kupa, a felnőttek között Kalics Alexandra (Cavallo SE) nyerte a sorozatot Nobidával.
Kép és szöveg: -izs -or

Ferenci Kiadó Bt.  •  1162 Budapest, Hermina út 16.  •  Tel.: [1] 405-5919  •  E-mail cím: hh@hh16.hu