« Vissza

Csalfák és Táltosok Csömörön

« XVI.-XIV. kerületi hírek
2007. szeptember 20.

Ha a díjlovasnak ugrania kell(ene)… Csalfák és Táltosok Csömörön 126-szor szólt a Start!-ra hívó csengő vasárnap, 16-án reggel 8-tól a Major utcai Sportlovardában, ahol a döntőjéhez ért a Csömör Kupa, a kelet-pesti térség amatőr lovasainak díjlovaglásban és díjugratásban kiírt nyílt edzés sorozata. A második évad szervezésekor a Csömöri Lovas és Természetbarát Közhasznú Egyesület (LTKE) csak a vándorkupákat adó csömöri önkormányzattal számolt, amely kiegészítette a díjugrók akadályparkját. Az első forduló előtt a helyi Decathlon Sportáruház és az Opel Wallis döntött úgy: e sorozat érdemes a támogatásra. A hiánypótló amatőr kupa téma lett az interneten. Mórról, Ócsáról, Kiskunlacházáról is jöttek lovasok. Az esetenkénti 90-100 induló meg értelmet adott újabb nagy cégek megjelenésére: a döntőn a Henkel kozmetikai részlege, a Walt Disney és az étel kiszállítással foglalkozó Egészségkonyha is szerepet vállalt. Pedig itt nem a magyar bajnokságról, csak póni klubbos gyerekekről, műkedvelő felnőttekről volt szó… mondjuk úgy: az utánpótlásról. Az egyesület a döntőt díjugrató és díjlovas rajtengedély vizsgával kombinálta. Bubán Zsolt és Rozmán Ferenc szövetségi kiküldött előtt a 25 jelentkezőből 15-en eredményesen vizsgáztak. Szakmai vitát gerjeszt, hogy a díjugratók közül ketten a díjlovaglás során kiugrattak a négyszögből és ezért nem mehettek az ugrópályára, ahol utóbb a Csömör Kupa ugrószámában jól szerepeltek. Ugyanakkor négy díjlovas azért nem kaphatott díjlovas versenyeken való szereplésre lehetőséget, mert lovardájában nincs olyan ló, amellyel felkészülhet az ugró vizsgára. Az ifi díjlovaglás a péceli Kistáltos Póni Klubban edző Sallay Rita napja lett. Németh Magdolna tanítványa reggel megnyerte Lina nevű lován a két bíró, Bubán Zsolt és Schaller Gábor által értékelt Csömör Kupa-feladatot a múlt évi győztes Virág Fanni előtt, majd az ennél nehezebb, a felnőttekkel együtt értékelt A6-os feladatban lett III. – ismét csak Virág Fanni előtt. A három forduló legjobb eredménye alapján, 60,99%-os átlaggal a péceli lány kapta Bátovszki György polgármestertől az ifik kupáját. II. Virág Fanni Dalma n.l. (Ördögh LK) 59,32%, III. Németh Henrietta Vízió n.l. (Favorit LK) 57,76%. A felnőtt díjlovasok között az összetettben az élen álló Pónuzs Karolina Zorka nevű lovával (Favorit LK) csak III. lett 60,67%-al. De mivel az eddig a II. helyen álló Maros János (Ördögh LK) 57,33%-ot lovagolt Dámával, az összetettben megmaradt a különbség. A kupa Pónuzsé lett 61,01%-al, 2. Maros 59,34%, 3. Takács Dóra Cirat n.l. (Hilltop SE) 52,66%. Az ifi díjugrató Peák Boglárkának a 34-es a szerencseszáma. A III. fordulón 34-szer ugratott hibátlanul. A döntőn Lucky Lookkal VI-ként öt pontot gyűjtött, ezzel a Csömöri LTKE versenyzője 34 ponttal megnyerte a kupát a 32 pontos Szőke Viktória – Zsazsa és a Frecska Kitty – Tóbiás párosok (29 pont) előtt. A felnőtteknél Árvai Zsuzsa, a Nádormajor Lovasklub vezetője az előző fordulóban II. lett Simon Éva előtt, most helyet cseréltek. A kupához a 19 pontjuk kevés volt – azt Magyari Júlianna (Csömöri LTKE ) vitte el Csalfa nevű lován 27 ponttal. A döntő további győztesei – díjlovaglás, futószáras verseny: Lawrence Ella (Zabhegyező LI), Magyar Póni Klub Szövetség D1 feladat: Nagy Zsófia Bíbor n.l. (Kistáltos Póni Klub) 66,15%. A6: Larisch Margit Lujzi n.l. (Gödöllői LK) Könnyűosztály, L3 – Bárdosi György Emlékverseny: Molnár Ildikó Hókuszpók n.l. (Főnix Park LK) 60,63%. Díjugratás, 100-110 cm-es haladó feladat: Peák Boglárka Lucky Look (Csömöri LTKE). -izs-or

Ferenci Kiadó Bt.  •  1162 Budapest, Hermina út 16.  •  Tel.: [1] 405-5919  •  E-mail cím: hh@hh16.hu