« Vissza

Folytatódott a Patak parti futás

« XVI.-XIV. kerületi hírek
2007. május 16.

Május 12-én immár harmadik alkalommal rendezték meg Zuglóban a Patak parti futás névre keresztelt tömegsport-eseményt. Ez azért számít bravúrnak, mert a rendezvényt még anno Rátonyi Gábor fideszes polgármester (aki maga is sportoló, sportvezető volt) hívta életre, ám azóta lezajlott egy helyhatósági választás, melynek eredményeképpen a választóktól dr. Weinek Leonárd SzDSz-jelölt kapott bizalmat, ám az új polgármester folytatta elődje munkáját, és idén is pénzt és lehetőséget biztosított a verseny megrendezésére. A politikai szempontból tehát mindkét oldal bizalmát élvező verseny egyetlen ellenlábasa az időjárás volt, amely május 12-én reggel váratlanul a csapadékosabb arcát mutatta a szervezőknek. Ez pedig azt jelentette, hogy hiába a nagy körítés (színpad, sztárvendégek, showműsor), a vártnál sokkal kevesebben neveztek a versenyre. Hiba volt, mert gyakorlatilag az időjárás végig versenyt futott a résztvevőkkel, és az első futószámtól kezdve fokozatosan derült ki az égbolt, olyannyira, hogy 11 óra magasságában már nyári melegben melegíthettek a következő futam résztvevői. És akkor néhány szót a versenyzőkről. A rendezvény házigazdája és műsorvezetője az inkább kerékpáros szenvedélyéről ismert Halász Iván alpolgármester volt. A rendezvény fővédnöke pedig dr. Weinek Leonárd volt, aki természetesen lefutotta a Mogyoródi út – Bonyhádi utca – Egressy út – Mogyoródi út (1800 méteres) távot. Méghozzá nem is akárhogyan: Natália nevű kislánya ugyanis végig a nyakában volt. De a futók között volt az ötletgazda, Rátonyi Gábor is, aki az összefogást szimbolizálva végig az utódja mellett futott, és így a két polgármester együtt haladt át a célon.
A színpadon a futamok között olyan hírességek szórakoztatták a nézőket, mint Gedó György olimpiai bajnok ökölvívó (1972. München), vagy Martinek János kétszerese olimpiai bajnok öttusázó (1988. Szöul), illetve egyszeres olimpiai bronzérmes (1992. Barcelona), valamint a BVSC vízilabdacsapatának edzője, az egykori BL-győztes, Európa-bajnok pólós, Vincze Balázs. Ők nem futottak, de a versenyzők között is feltűnt egy sporthíresség: Bélafi Szilárd, vak sportoló, a magyar csörgőlabda válogatott oszlopos tagja (Sydneyben 8., Athénben 7. 2001-ben Európa-bajnok, 2006-ban EB 2. és 2002-ben világbajnoki 6. helyezett volt), aki 2006-ban Fekecs József tűzoltó százados, Kanyó Ferenc tűzoltó őrnagy és Török Lajos tűzoltó főhadnagy segítségével első világtalan magyar sportolóként lefutotta a New York-i maratonit. És akkor essen szó a futásról is. A szervezők négy korcsoport számára hirdették meg a versenyt (nemenként külön-külön), amelyben a következő eredmények születtek: 6-12 éves lányok: 1. Nagy Flóra 2. Kobolák Lili 3. Székely Sára, a fiúk között 1. Pethő Áron 2. Kakucs Róbert 3. Kovács Dávid 12-18 éves lányok: 1. Bene Dorottya 2. Wágner Szilvia 3. Mitruska Kitty, míg a fiúk között 1. Borsos Zsolt 2. Balogh Ádám és Márton István 40 év feletti nők: 1. Dobosné Kovács Ágnes 2. Cravero Edina 3. Nagy Nóra, míg a férfiak között 1. Horváth Sándor 2. Szabó Lóránt 3. Vámos István 18-40 éves nők: 1. Wágner Eszter 2. Egri Éva 3. Jánosi Krisztina, míg a férfiak között 1. Bekényi Ádám 2. Csiszár Gábor 3. Gladys Zoltán. (F)

Ferenci Kiadó Bt.  •  1162 Budapest, Hermina út 16.  •  Tel.: [1] 405-5919  •  E-mail cím: hh@hh16.hu